Kontakta oss

Arkitekter, projektledare, kommunikatörer, ekonomer, mark- och fastighetsansvariga är bara några av de kompetenser som behövs i så stora och omvälvande projekt som samhällsomvandlingarna. 

Du är välkommen att kontakta oss. Maila samhallsomvandling@lkab.com så svarar vi så snart vi kan. Det går också bra att kontakta LKAB via vår växel, Tel 0771-760 000, fax 0771-760 001 eller via mail på info@lkab.com. 

Är du fastighetsägare, företagare eller hyresgäst i Kiruna eller Malmberget? Kontakta våra samhällsomvandlare nedan. 

Samhällsomvandlare

Lis-Marie Dagbro

Lis-Marie Dagbro, samhällsomvandlare i Malmberget, kontakta mig angående småhus och kommersiella fastigheter

+46 970 763 56 lis.marie.dagbro@lkab.com
Ulf Hansson

Ulf Hansson, samhällsomvandlare i Malmberget, kontakta mig angående hyreshus, företag, organisationer och myndigheter

+46 970 791 49 ulf.hansson@lkab.com

Emma Larsson, samhällsomvandlare i Malmberget, kontakta mig angående småhus och kommersiella fastigheter

+46 970 766 12 emma.larsson.johansson@lkab.com

Isabelle Öderyd, samhällsomvandlare i Malmberget, kontakta mig angående småhus och kommersiella fastigheter

+ 46 970 75473 Isabelle.oderyd@lkab.com

Sofia Lindqvist, samhällsomvandlare i Kiruna, kontakta mig angående småhus, bostadsrätter, hyreshus och kommersiella fastigheter

+46 980 725 19 sofia.lindqvist@lkab.com
Per Esko

Per Esko, samhällsomvandlare i Kiruna, kontakta mig angående småhus, bostadsrätter, hyreshus och kommersiella fastigheter

+46 10 144 45 40 per.esko@lkab.com

Anders Lundgren, samhällsomvandlare i Kiruna, kontakta mig angående småhus, bostadsrätter, hyreshus och kommersiella fastigheter

+46 980 535 15 anders.j.lundgren@lkab.com

Mattias Älvero, samhällsomvandlare i Kiruna, kontakta mig angående företag, organisationer och myndigheter

+46 980 687 86 mattias.alvero@lkab.com
Therese Lindroth

Therese Lindroth, samhällsomvandlare i Kiruna, kontakta mig angående företag, organisationer och myndigheter

+46 980 783 85 therese.lindroth@lkab.com

Satu Koivuniemi, samhällsomvandlare i Kiruna, kontakta mig angående företag, organisationer och myndigheter

+46 10 144 69 44 satu.koivuniemi@lkab.com

Linda Tallmarker, samhällsomvandlare i Kiruna, kontakta mig angående företag, organisationer och myndigheter

+46 980 649 70 linda.tallmarker@lkab.com

Sara Thuuri, samhällsomvandlare i Kiruna, kontakta mig angående småhus, bostadsrätter, hyreshus, företag och kommersiella fastigheter

+ 46 980 78597 sara.thuuri@lkab.com

Utgivningsbevis

Denna webbplats har utgivningsbevis från Myndigheten för press, radio och tv. Ansvarig utgivare är kommunikationsdirektör Niklas Johansson.

Databasens namn: samhallsomvandling.lkab.com
Tillhandahållare: Luossavaara-Kiirunavaara AB
Utgivningsbevisnummer: 2018-478