Kontakta oss

Arkitekter, projektledare, kommunikatörer, ekonomer, mark- och fastighetsansvariga är bara några av de kompetenser som behövs i så stora och omvälvande projekt som samhällsomvandlingarna. Möt teamet som gör flytten möjlig.

Du är välkomen att kontakta oss. Maila samhallsomvandling@lkab.com så svarar vi så snart vi kan. Det går också bra att kontakta LKAB via vår växel, Tel 0771-760 000, fax 0771-760 001 eller via mail på info@lkab.com. 

Är du fastighetsägare, företagare eller hyresgäst i Kiruna eller Malmberget? Kontakta våra samhällsomvandlare nedan. 

Samhällsomvandlare

Anders Lundgren, samhällsomvandlare i Kiruna, kontakta mig angående småhus, bostadsrätter, hyreshus och kommersiella fastigheter

+46 980 535 15 anders.j.lundgren@lkab.com

Linus Niva, samhällsomvandlare i Kiruna, kontakta mig angående småhus, bostadsrätter, hyreshus och kommersiella fastigheter

+46 980 531 78 linus.niva@lkab.com

Lis-Marie Dagbro, samhällsomvandlare i Malmberget, kontakta mig angående småhus, bostadsrätter, hyreshus och kommersiella fastigheter

+46 970 763 56 lis.marie.dagbro@lkab.com

Sofia Lindqvist, samhällsomvandlare i Kiruna, kontakta mig angående småhus, bostadsrätter, hyreshus och kommersiella fastigheter

+46 0980 725 19 sofia.lindqvist@lkab.com

Therese Lindroth, samhällsomvandlare i Kiruna, kontakta mig angående näringsidkare, organisationer och myndigheter

+46 980 783 85 therese.lindroth@lkab.com

Tina Helin Rytiniemi, samhällsomvandlare i Malmberget, kontakta mig angående småhus, bostadsrätter, hyreshus och kommersiella fastigheter

+46 970 795 11 tina.helin.rytiniemi@lkab.com

Ulf Hansson, samhällsomvandlare i Malmberget, kontakta mig angående företag, organisationer och myndigheter

+46 970 791 49 ulf.hansson@lkab.com