Kontakta oss

Arkitekter, projektledare, kommunikatörer, ekonomer, mark- och fastighetsansvariga är bara några av de kompetenser som behövs i så stora och omvälvande projekt som samhällsomvandlingarna. Möt teamet som gör flytten möjlig.

Tre personer samtalar.
Det krävs en mängd olika kompetenser för att flytta städer.

Samhällsomvandlare

Anders Lundgren, samhällsomvandlare i Kiruna, kontakta mig angående småhus, bostadsrätter, hyreshus och kommersiella fastigheter

+46 980 535 15 +46 980 535 15 anders.j.lundgren@lkab.com

Erika Lindblad, kommunikatör, samhällsomvandling

+46 980 712 41 +46 980 712 41 erika.lindblad@lkab.com

Linus Niva, samhällsomvandlare i Kiruna, kontakta mig angående småhus, bostadsrätter, hyreshus och kommersiella fastigheter

+46 980 531 78 +46 980 531 78 linus.niva@lkab.com

Lis-Marie Dagbro, samhällsomvandlare i Malmberget, kontakta mig angående småhus, bostadsrätter, hyreshus och kommersiella fastigheter

+46 970 763 56 +46 970 763 56 lis.marie.dagbro@lkab.com

Therese Lindroth, samhällsomvandlare i Kiruna, kontakta mig angående näringsidkare, organisationer och myndigheter

+46 980 783 85 +46 980 783 85 therese.lindroth@lkab.com

Ulf Hansson, samhällsomvandlare, kontakta mig angående företag, organisationer och myndigheter

+46 970 791 49 +46 970 791 49 ulf.hansson@lkab.com

Joakim Björnström, chef samhällsomvandling, Kiruna

joakim.bjornstrom@lkab.com

Mikael Westerlund, chef för samhällsomvandling, beställarorganisation

mikael.westerlund@lkab.com

Niclas Svanelöv, projektplanerare avvecklingsområden i Kiruna

niclas.svanelov@lkab.com

Nina Eliasson, arkitekt, mark- och exploatering

nina.eliasson@lkab.com

Stefan Hämäläinen, direktör samhällsomvandling

stefan.hamalainen@lkab.com

Susanne Roslin, projektplanerare utvecklingsområden i Kiruna

susanne.roslin@lkab.com

Dan Johansson, chef samhällsomvandling, Malmberget

dan.johansson@lkab.com
Stefan Holmblad

Stefan Holmblad, chef för samhällsomvandling, projekt

+46 980 712 08 +46 980 712 08 stefan.holmblad@lkab.com